Editoriál: Téma mesiaca - Cestovanie

S príchodom nového mesiaca a s blížiacim sa príchodom jari po neuskutočnenej zime, prichádzame aj na našom blogu s novinkou. Počínajúc dneškom zavádzame novú tradíciu, pomocou ktorej sa každý mesiac pokúsime našim čitateľom priblížiť rôzne pohľady a skúsenosti autorov pôsobiacich v rôznych krajinách na jednu špecifickú tému. Preto sme tejto tradícii vybrali veľmi výstižný ale najmä originálny názov, Téma mesiaca. Okrem príspevkov na aktuálnu tému budú ale na blogu ďalej pribúdať aj články, takpovediac o tom, čo nám práve prišlo na um a tak bude o pestrosť obsahu postarané.

<

Foto: Juraj Paľa

Premiérovou témou na mesiac marec sa stalo niečo, čo je v rozličných podobách, známe myslím všetkým. Jednoducho povedané, cestovanie. Počas najbližších týždňov sa teda pokúsime prezentovať špecifiká, ktoré túto, pre mnoho ľudí, bežnú činnosť sprevádzajú v rôznych kútoch Európy. Zameriame sa najmä na charakteristické či neobvyklé správanie ľudí počas, ako to opísal kolega, fyzického presunu, ktoré sa pokúsime priblížiť, ako obyčajne, prostredníctvom zážitkov z prvej ruky.

 

Pre mňa, osobne, prišla táto téma veľmi vhod, keďže v posledných dňoch som mal možnosť načerpať kopec novej inšpirácie a skúseností nielen počas samotnej cesty. Tiež sa mi podarilo zaobstarať značné množstvo fotiek počas poslednej návštevy jedného zo škandinávskych veľkomiest. Nešlo síce o dlhú návštevu, ale za to veľmi intenzívnu a na príspevky o týchto zážitkoch sa už sám neviem dočkať. V mojej schránke už pristál aj prvý príspevok na tému mesiaca od ďalšieho zo stálych autorov a tak to vyzerá, že v najbližšej dobe sa je na čo tešiť.

 

Verím, že počas celého marca sa nám podarí pravidelne prinášať čo najviac nového a zaujímavého obsahu a že sa Vám, čitateľom, budú naše príspevky aj naša nová tradícia páčiť. Ostatne, o tom nás môžete informovať.